Güvenilir Backlink Alma

Dijital bir iş ağı kurarken, geri bağlantılarınızı güncel tutmayı düşünmelisiniz. Web sitesine düzenli olarak eklenen bağlantılar, sitenizin kullanıcılara yeni içerik sağladığını gösterir.

Güvenilir Backlink Alma

Güvenilir backlink alma aşamasında aynı ülke, sektör ve iş ağından gelme eğilimindedir. Çünkü bu, Google'a, web sitenizle bağlantısı olmayan uzak ülkelerden sitenize verilen bağlantılardan çok daha makul görünmektedir. Örneğin, Almanya merkezli bir çevrimiçi spor malzemeleri mağazası, Hindistan'daki bir elektronik üreticisinden aniden bir backlink alırsa, Google bunu doğal bulmayacaktır. Sonuç olarak Google, geri bağlantının yasa dışı olarak elde edildiği sonucuna varabilir. İyi bir geri bağlantının bir diğer önemli özelliği, web sayfanız için en önemli anahtar kelimeleri içeren uygun bağlantı metnidir. Bu, alakalı arama sorguları için sayfanızın sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olur.

Bununla birlikte, şirketler genellikle kendileriyle ilgili arama terimleriyle değil, adlarıyla bağlantılı olduklarından, tam eşleşme bağlantı metinleriyle backlink almak genellikle zordur. Ayrıca, çok fazla tam eşleşme bağlantı metni doğal görünmüyor ve spam olarak sınıflandırılıyor.

Güvenilir Backlinkler Nasıl Alınır?

Blog Makaleleri Önemlidir. Bağlantı metinleriyle ilgili olarak, sayfanızın gerçek içeriğiyle eşleştiğinden de emin olmalısınız. Aksi takdirde, doğal görünmeyebilir ve spam olarak yorumlanabilirler. Örneğin, yeni yayınlanan bir kitapla ilgili bir blog makalesi, "arka plan kontrolü olmadan kredi" bağlantı metni içeren bir bağlantı içeriyorsa, bu makale okuyucuları tarafından kullanılmayacak, aynı zamanda Google'a doğal görünmeyecek ve bu nedenle olumsuz olarak değerlendirecektir. Ayrıca nofollow geri bağlantılardan daha fazla takipçi kazanmaya çalışmalısınız. Nofollow bağlantıları sitenize herhangi bir bağlantı hakkı vermez.

Bu nedenle web sayfanızın sıralamasında takip bağlantılarından daha az etkiye sahiptir. Son olarak, geri bağlantılarınızın tazeliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Düzenli olarak eklenen yeni geri bağlantılar, sitenizin kullanıcılara Google tarafından olumlu olarak derecelendirilen güncel içerik sağladığını gösterir. Kaliteli geri bağlantılar, hedef kitlenizin aktif olarak zaman geçirdiği kaynaklardan gelen bağlantılardır. Bu tür linkler hem sitenizin otoritesini arttırır, hem yükselmenize yardımcı olur hem de dönüşüme katkı sağlar. Web sitenize fayda sağlamayan yapay ve kalitesiz kaynaklardan uzak durmalısınız. Zararlı geri bağlantılar, sizinle veya kuruluşunuzla ilgili olmayan sitelerden kötü niyetle istemeden sitenize yönlendirilen geri bağlantılardır.

Doğal geri bağlantı nedir?

Doğal backlink, backlink paketleri satın almadan elde etmeyi başardığınız backlinkleri ifade eder. Kısacası aldığınız backlinke tıklayan bir ziyaretçi sitenize geldikten sonra kendini aldatılmış hissetmez ve o backlinki gerçekten hak ettiğinize inanır. Geri bağlantılar, özellikle yeni bir web sayfanız varsa, sayfanızın daha hızlı keşfedilmesine ve dizine eklenmesine yardımcı oldukları için önemlidir. Geri bağlantılar, web sitenize yönlendirme trafiği getirir.

Web Link Dizini


Web Link Dizini