Web Dizini Nedir?

Bir web dizini, web sitelerinin bağlanmasına ve sınıflandırılmasına izin veren özel ve verimli bir geri bağlantı koleksiyonudur. Web dizini bir arama motoru değildir.

Web Dizini Nedir?

Dizinler, web sitelerini kategori ve alt kategorilere göre listeler ve sosyal medyada paylaşıma izin verir. Web dizinleri çoğunlukla site sahiplerinin sitelerini doğrudan tavsiye etmelerine ve düzenleyiciler tarafından gözden geçirildikten sonra uygun kategoride listelenmelerine izin veren yapılardır. Bir web dizini veya bağlantı dizini, çevrimiçi bir web sitesi listesi veya kataloğudur.

World Wide Web World Wide Web'deki bir dizindir.

Tarihsel olarak, dizinler genellikle bireyler veya işletmeler için listeleri ve iletişim bilgilerini listeler. Bir web dizini, kategoriler ve alt kategoriler halinde düzenlenmiş, bu web sitelerine bağlantılar da dahil olmak üzere web siteleri hakkında girişler içerir. Bir bağlantıyla birlikte, her giriş, web sitesinin başlığını ve içeriğinin bir açıklamasını içerebilir. Çoğu web dizininde, girişler tek tek sayfalar yerine tüm web siteleri hakkındadır.

İnsan tarafından düzenlenen bir dizin, o dizine özgü ilkelere dayalı olarak bağlantılar ekleyen editörler tarafından oluşturulur ve sürdürülür. İnsan tarafından düzenlenen dizinler, genellikle saygın kaynaklardan gelen bağlantıların büyük arama motorlarındaki sıralamaları iyileştireceği temelinde SEO'lar tarafından hedeflenir. Bazı dizinler, arama motorlarının yönlendirmeleri, nofollow niteliklerini veya diğer teknikleri kullanarak görüntülenen bir bağlantıyı derecelendirmesini engelleyebilir.


Web Link Dizini


Web Link Dizini